slideshow zdjecie1
slideshow zdjecie2
slideshow zdjecie3
slideshow zdjecie4
slideshow zdjecie5
slideshow zdjecie6
slideshow zdjecie7
slideshow zdjecie9
slideshow zdjecie8

Sklad Zespołu.

Janusz PiechaAriel PiechaDarek

Historia Nadzoru

W 1990 roku Nadzór wznowił działalność po ukończeniu wojskowej służby, trwającej 2 lata. Zmienił się skład i styl zespołu. Na bębnach był Zeman, Szpila skupił się tylko na wokalu. Na gitarze grał Piotr Żemła (młody), młodszy brat Zemana, a na basie grał Dziunia, który wcześniej grał w rockowm zespole Haron. Nadzór zagrał kilka koncertów, między innymi u boku norweskiego- So Much Hate oraz na rock forum w ZSRR. Nadzór pojawił się również na festiwalu w Jarocinie w roku 1991 na małej scenie. Muzyka Nadzoru nie została dobrze przyjęta przez ich starych fanów. W Jarocinie zespół wystąpił już bez Szpili, który nie mógł się porozumieć z Zemanem co do stylu i rodzaju muzyki jaki Nadzór wtedy grał. Następowały ciągle zmiany personalne i zmiany muzycznego stylu. Szpila prosił, żeby zespół zmienił nazwę, ponieważ to co grali w niczym nie przypominało muzyki Nadzoru i ich punkowych korzeni. Nadzór rozpadł się na początku lat 90’tych.

Rok 1999. Szpila postanawia reaktywować Nadzór. „Trująca Fala” wydaje kasetę wraz z książeczką, w której Szpila opisuje historie zespołu. Na bębnach grał Krzysztof Bubak (Kuksza) a na basie Tomasz Grzegorczyk (Fazi). Nadzór w nowym składzie zagrał kilka koncertów. Zespół spotyka się ponownie z KSU na koncercie w Brzeszczach, gdzie zagrał również Farben Lehre . W Bielsku zagrali razem z Eye for an Eye . Grali utwory z lat 80tych ale powstało również kilka nowych. Koniec lat 90tych nie był niestety dobrym okresem dla muzyki hardcore, ponieważ młodzież zafascynowana była już muzyką hip-hop i techno.

2002r, Fazi opuszcza Nadzór, a Kuksza w 2003r wyjeżdża z Polski do Irlandii Północnej.

W 2003 roku Nadzór ponownie zaprzestaje swojej działalności.

W 2011 roku zespół Castet wydaje EP ‘Perły z Lamusa’ na której umieszcza swój cover Nadzoru ‘Z kamerą wśród zwierząt’.

W 2012r Ola Herbich z wytwórni Quality Control z Londynu kontaktuje się ze Szpilą. Jest zainteresowana wydaniem Nadzoru. Dochodzi do współpracy. Płyta jest w trakcie wydania i powinna ukazać się z końcem 2013 roku.

W 2012 roku Nadzór postanawia ponownie się reaktywować. Do Szpili i Kukszy dołącza basista Darek Lebiedziński. Nadzór obecnie jest w Irlandi Północnej i skupia się na nagraniu płyty zawierającej 17 utworów, wydanych w 1989 roku na ‘Your tolerance is shit if you don’t try to understand us!’ Płyta powinna ukazać się na początku 2014 roku.

poprzednia strona